Blog

South Dakota High School Scores 9-6-13

South Dakota week 2 scores

Game Date

Visiting Team

V Score

Home Team

H Score

6-Sep

Brookings

12

Aberdeen Central

28

6-Sep

Groton

0

Aberdeen Roncalli

19

6-Sep

Estelline

14

Arlington

60

6-Sep

Centerville

0

Baltic

48

6-Sep

Faith

50

Bison

0

6-Sep

Winner

15

Bon Homme

9

6-Sep

Canistota

14

Bridgewater-Emery/Ethan

38

6-Sep

Marty Indian

0

Burke/South Central

63

6-Sep

Howard

57

Chester

6

6-Sep

Hamlin

36

Clark/Willow Lake

0

6-Sep

Deubrook

62

Colman-Egan

6

6-Sep

Andes Central Colome

6-Sep

Cheyenne-Eagle Butte

14

Crow Creek

30

6-Sep

Bennett County

8

Custer

26

6-Sep

Lennox

13

Dakota Valley

28

6-Sep

Dell Rapids St. Mary

40

DeSmet/Iroquois

14

6-Sep

Sturgis

6

Douglas

13

6-Sep

Tri-State

30

Florence/Henry

14

6-Sep

Menno/Marion

50

Freeman

14

6-Sep

Waubay/Summit

26

Great Plains Lutheran

40

6-Sep

Avon

34

Gregory

14

6-Sep

Wolsey-Wessington

44

Hanson

18

6-Sep

Lower Brule

6

Highmore-Harrold

58

6-Sep

Harding County

28

Hill City

6

6-Sep

Ipswich/Edmunds Central

22

Hitchcock-Tulare

60

6-Sep

St. Thomas More

35

Hot Springs

15

6-Sep

Brandon Valley

46

Huron

13

6-Sep

Alcester-Hudson

52

Irene-Wakonda

20

6-Sep

Wall Jones County

6-Sep

Castlewood

36

Lake Preston

20

6-Sep

Little Wound

0

Lead-Deadwood

34

6-Sep

Timber Lake

19

Lemmon/McIntosh

34

6-Sep

Eureka/Bowdle

6

Leola/Frederick

45

6-Sep

Dell Rapids

12

Madison

39

6-Sep

Miller

56

McLaughlin/Wakpala

6

6-Sep

Harrisburg

14

Mitchell

21

6-Sep

Langford

16

Northwestern

0

6-Sep

Elkton-Lake Benton Oldham-Ramona/Rutland

6-Sep

Canton

14

Parkston

21

6-Sep

Lyman Philip

6-Sep

Kimball/White Lake

52

Platte-Geddes/Dak Christian

20

6-Sep

Pierre

28

Rapid City Central

14

6-Sep

Hay Springs, NE

40

Rapid City Christian

20

6-Sep

Yankton

52

Rapid City Stevens

36

6-Sep

Pine Ridge

22

Red Cloud

8

6-Sep

Tripp-Delmont/Armour

6

Scotland

34

6-Sep

Beresford

27

Sioux Falls Christian

14

6-Sep

Redfield/Doland

41

Sisseton

26

6-Sep

Vermillion

14

South Sioux City, NE

27

6-Sep

Belle Fourche

32

Spearfish

0

6-Sep

Potter County

30

Sully Buttes

12

6-Sep

Faulkton

50

Sunshine Bible Academy

14

6-Sep

Milbank

49

Tiospa Zina

0

6-Sep

St. Francis Indian

16

Todd County

49

6-Sep

Elk Point-Jefferson

0

Tri-Valley

28

6-Sep

Chamberlain

0

Valentine, NE

47

6-Sep

Garretson

38

Viborg-Hurley

12

6-Sep

McCook Central/Montrose

12

Wagner

27

6-Sep

Britton-Hecla

47

Warner

20

6-Sep

Waverly-South Shore

27

Webster

8

6-Sep

New Underwood White River

6-Sep

Deuel

64

Wilmot

14

6-Sep

Mt. Vernon/Plankinton

22

Woonsocket/Wess Spgs/SC

28

7-Sep

Newell Edgemont

7-Sep

Sioux Falls O'Gorman Sioux Falls Lincoln

7-Sep

Sioux Falls Roosevelt Sioux Falls Washington
Filed Under Football | Varsity Sports